Vaktsiine pelgavas Rumeenias on leetrid nõudnud 39 lapse elu

neljapäev, 19 aprill
|Autor: ERR

Rumeenias on 2016. aasta lõpust alates leetritesse surnud 39 last, sest vanemate seas levivad hirmujutud vaktsineerimise ohtudest.

Miks kehtivusaja ületanud ravimid on ohtlikud?

neljapäev, 19 aprill
|Autor: Terviseuudised

Apteeker selgitab, miks on ohtlik võtta ravimeid, mille kehtivusaeg on juba lõppenud ja kui kaua pärast selle lõppemist on veel ohutu neid võtta.

Rinnavähk vanusepiire ei tunne

pühapäev, 15 aprill
|Autor: Terviseuudised

Vähi tekkeprotsess on keeruline, selle algust on võimatu täpselt kindlaks teha ning ka ühte ja konkreetset tekkepõhjust ei ole selgunud.

Dotsent: vaid paar tundi trenni nädalas ei rahulda keha liikumisvajadust

neljapäev, 12 aprill
|Autor: Postimees

Kuigi liikumise olulisusest räägitakse palju, ei tea ega täida paljud Eesti inimesed siiski norme, mis aitaksid neil hoida nii oma üldist tervist kui ka südant.

Gripp on võtnud juba 74 inimese elu

kolmapäev, 11 aprill
|Autor: Terviseuudised

Tänavune taanduv gripihooaeg on kustutanud 74 inimese eluküünla, mis on võrreldes näiteks eelmise aasta 48 liiklussurmaga varsti kaks korda rohkem.

Tänasest saab loovutada geeniproovi

reede, 06 aprill
|Autor: Tervise Arengu Instituut

Alates tänasest, 2. aprillist, kuni aasta lõpuni saab suuremates haiglates ja SYNLABis anda geeniproovi. Geenivaramu ja Tervise Arengu Instituut soovitavad geenidoonoriks soovijatel minna vereproovi andma pigem veidi hiljem, kuna suure huvi tõttu võivad esimestel päevadel olla laborites järjekorrad.

Tervisesõbra tehnikavidinad

reede, 06 aprill
|Autor: Terviseuudised

Tehnika areng tuleb appi inimesele, kes tahavad elada tervislikult ja oma tervisenäitajaid ka jälgida. Selleks, et trenni tegemise ning elustiiliga endale mitte liiga teha, tasub erinevatest toodetest natuke rohkem teada.

Riik hakkab maksma hooldekodude patsientide gripivaktsiini eest

neljapäev, 05 aprill
|Autor: Terviseuudised

Sotsiaalministeeriumis koos olnud ekspertkomisjon otsustas üksmeelselt, et hooldekodude eakaid patsiente hakatakse edaspidi riigi kulul gripi vastu vaksineerima. Seni pidid eakad oma gripivaktsiini eest ise maksma.

Kas ka mina võin jääda leetritesse?

kolmapäev, 04 aprill

Leetrid suveniirina turismireisilt pole sugugi võimatu ja seda kinnitab ka hiljutine juhtum Viimsi koolis, kus haigestus vaktsineerimata laps ning seadis ohtu ka teiste tervise. Küsimus on ainult, kes on ohustatud?

13.nädal: Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade

kolmapäev, 04 aprill
|Autor: Terviseamet

13. nädalal (26.03- 01.04.2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 5408 inimest, neist üle 41 protsendi olid lapsed.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: