Gripiblogi, 44. nädal: Tallinnas leidis laboratoorse kinnituse teine B-gripiviiruse juht

kolmapäev, 06 november
|Autor: Terviseamet

44. nädalal ehk perioodil 28. oktoober kuni 3. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2909 inimest, Tallinnas leidis laboratoorse kinnituse ka teine B-gripiviiruse juht.

Milliseid muresid aitab lahendada pereõde?

kolmapäev, 06 november
|Autor: Haigekassa

Terviseprobleemi ilmnemisel pöördume esmajärjekorras ikka perearstikeskusesse. Mõnikord aga ei pääse patsient kohe arsti juurde, vaid ta võtab vastu hoopis pereõde. Õde aitab patsiendi kiiretele küsimustele vastused saada ning võimaldab arstil pühendada rohkem aega keerulisemate juhtumite lahendamisele. Mis täpselt on pereõe roll täna ja milliste murede korral tema poole pöörduda?

Gripiblogi, 43. nädal: Eestis diagnoositi esimene grippi haigestumine

neljapäev, 31 oktoober
|Autor: Terviseamet

Eelmisel ehk selle aasta 43. nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2794 inimest, Tallinnas leidis kinnitust ka selle hooaja esimene B-gripiviiruse juht.

Terviseameti kampaania “Tule varju” tuletab meelde vaktsineerimise vajalikkust

esmaspäev, 28 oktoober
|Autor: Terviseamet

Terviseamet alustab sel nädalal kampaaniat „Tule varju“, millega soovitakse eelkõige just lapsevanemate tähelepanu juhtida vaktsineerimise vajalikkusele.

Kas perearstikriisi võiks leevendada pereõdedele suuremate õiguste andmine?

neljapäev, 24 oktoober
|Autor: Haigekassa

Perearstide vähesus on täna Eestis suur probleem. Olukord tõotab veelgi hullemaks minna, kuna perearstide seas on palju juba pensioniealisi inimesi, kes enam kaua tööd teha ei saa. Samas on perearstidel palju ülesandeid, mida saavad täita pereõed ja seeläbi arstide koormust vähendada.

Gripiblogi, 42. nädal: Enim haigestuvad kuni viieaastased lapsed

kolmapäev, 23 oktoober
|Autor: Terviseamet

42. nädalal ehk perioodil 14.- 20. oktoober pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2930 inimest, kellest 45,2 protsenti olid lapsed. Eelmise nädalaga võrreldes püsis haigestumise stabiilsel madalal tasemel.

Gripiblogi, 41. nädal: Gripiviirust veel leitud pole, apteekides algas vaktsineerimine

kolmapäev, 16 oktoober
|Autor: Terviseamet

Perioodil 7.- 13. oktoober pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2768 inimest, neist 43,6 protsenti olid lapsed. Gripiviiruse ringlemine laboratoorset kinnitust ei leidnud, põhiliselt oli haigestumine seotud paragripi- , rinoviirusega.

Terviseamet hoiatab: huuletubakas ei ole lastele ohutu

reede, 11 oktoober
|Autor: Terviseamet

Mürgistusteabekeskuse infoliinile jõuab üha rohkem kõnesid vanematelt, kelle väikelapsed on saanud nikotiinimürgistuse ohutuks peetavast huuletubakast.

Eesti meditsiiniettevõte Confido omandas OÜ Arstlik Perenõuandla, mille tuntuim teenus on perearsti nõuandetelefon 1220.

neljapäev, 10 oktoober
|Autor: Arstlik Perenõuandla, ERR

Confido Healthcare Groupi juhatuse liige Kadi Lambot ütles, et tehing on üheks lüliks Confido laiapõhjalise teenusvõrgustiku arendamisel.

"Meie missiooniks professionaalsete terviseteenuste pakkumise kõrval on aidata inimesi ja tööandjaid Eesti meditsiinisüsteemis paremini orienteeruda, aidata neil leida vajalikku infot, teostada broneeringuid ja saada head meditsiinilist nõu," ütles Lambot.

Ligi 4000 haiglatöötajat revaktsineeris end läkaköha vastu

reede, 04 oktoober
|Autor: Tervisemaet

Tulenevalt läkaköhasse haigestumise kasvust vaktsineeris end terviseameti ettepanekul septembris läkaköha vastu ligi 4000 haiglatöötajat, lisaks annab kompleksvaktsiin kaitse difteeria ja teetanuse vastu. Vaktsiin oli haiglatöötajate jaoks tasuta.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel