Koolitarbeid ostes tuleb mõelda koolikoti kaalule

kolmapäev, 21 august
|Autor: Terviseamet

Lapsele koolikotti ostes peavad lapsevanemad meeles pidama, et kotile endale lisanduvad õppevahendid, mis võivad koti lapsele liiga raskeks teha.

Maailma terviseorganisatsioon: Euroopas raporteeriti esimese poole aastaga 90 000 leetrijuhtumit

teisipäev, 13 august
|Autor: Postimees

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmeil raporteeriti 2019. aastal rohkem leetrijuhtumeid kui viimase 13 aasta jooksul. Epideemia kurnab tervishoiusüsteeme, viib tõsise haigestumiseni ja surmadeni, seda paljudes maailma erinevates osades. Sel aastal on kolm korda rohkem leetrijuhtumeid kui samal ajal eelmisel aastal. Tõus on toimunud aastast 2016.

Tuule suuna muutus võib sinivetika tuua Eesti randadesse

reede, 26 juuli
|Autor: Terviseamet

Värskete andmete järgi ei ole Eesti rannikul sinivetikaid täheldatud, kuid terviseamet jälgib olukorda, sest tuule suuna muutudes võivad vetikad jõuda ka meie randadesse.

Enne ujuma minekut jälgige avalikku teavet ja randades ujumist lubavaid lippe

laupäev, 20 juuli
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et enne ujuma minekut tuleb veenduda ujumiskoha vee ohutuses, sest kõrgenenud merevee temperatuurid ja madal soolasisaldus on loonud Läänemeres soodsad kasvutingimused mikroobidele.

Ettevaatust pastöriseerimata piimatoodete tarbimisel!

reede, 19 juuli
|Autor: Terviseamet

Seoses värskelt diagnoositud kolme entsefaliidijuhtumiga Hiiumaal tuletab terviseamet meelde, et puukentsefaliidi nakkuse võib saada ka pastöriseerimata piimatoodetest.

Perearst annab nõu: kuidas beebidel putukahammustusi ravida?

pühapäev, 14 juuli
|Autor: Postimees

Putukad on suvel parajad tüütused, seda isegi täiskasvanute jaoks. Mõelda vaid, kui häirivad nad veel pisikeste ilmakodanike jaoks olla võivad. Enamus putukahammustusi põhjustavad paistetust ja sügelust - seda nende suurusest olenemata. Minudoc.ee perearst Sergey Saadi räägib, kuidas on kõige õigem ja efektiivsem beebidel putukahammustusi ravida.

Üleriigilise digiregistratuuriga on liitunud juba kolmandik haiglavõrgu haiglaid

teisipäev, 25 juuni
|Autor: Postimees

Üleriigilise digiregistratuuri lahendusega on tänaseks liitunud Elva Haigla, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Ida-Viru Keskhaigla, Lääne- Tallinna Keskhaigla, Narva Haigla, Pärnu Haigla, Põhja Eesti-Regionaalhaigla ja Rakvere Haigla.

Vererõhu müüdid – kas alkohol ja vererõhurohud sobivad kokku?

neljapäev, 20 juuni
|Autor: Virtuaalkliinik

Vererõhuga seoses on ringlemas rida müüte, millel tõepõhja all ei ole. Perearst Diana Ingerainen lükkab müüdid ümber.

Haigekassa maksab vanu ravimihüvitusi välja

reede, 14 juuni
|Autor: Virtuaalkliinik

Ehkki haigekassa muutis täiendava ravimihüvitise maksmise automaatseks, makstakse varasemalt väljavõtmata hüvitust siiani välja. Seda tuleb aga osata ise küsida.

Puugihaigused on levimas

neljapäev, 06 juuni
|Autor: Terviseamet

Puukide aktiivsus võib sel aastal tuua rohkem puugihaiguseid, sest ilmastikuolud on olnud neile soodsad.

Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna nõuniku Irina Dontšenko  sõnul peaks kõik inimesed ennast vaktsineerima, sest kogu Eesti on üks suur riskipiirkond puukidega levivate nakkushaiguste suhtes. „2018 soe ja niiske hilissügis ning järgnenud pehme talv olid soodusfaktorid puukide levikule. Seetõttu on sel suvel oodata ka suuremat puukide aktiivsust ning kasvab oht inimestele.“


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel