7. nädala ülevaade hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestumise kohta

kolmapäev, 21 veebruar
|Autor: Terviseamet

Eelmisel, aasta 7. nädalal (12.-18.02.18) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 6910 inimest, neist veidi üle 45 protsendi olid lapsed. Haigestunute arv kasvas nädal varasemaga võrreldes 19 protsenti.  

WHO: Euroopas kasvas leetritesse haigestumine mullu 400 protsenti

teisipäev, 20 veebruar
|Autor: Postimees

Maailma Tevishoiuorganisatsioon on mures kõrge leetritesse haigestumise pärast. Üheks põhjuseks on madal vaktsineeritus. 

Alzheimeri tõvega jõuavad eriarsti juurde vähesed

teisipäev, 13 veebruar
|Autor: Postimees

Alzheimeri tõbi on peavalu järel sagedaseim ajuhaigus, kuid teadlikkus sellest on arstkonnas ebapiisav, rääkis Alzheimeri tõve ravijuhendi koostanud töörühma juht, TÜ Kliinikumi neuroloog Ülla Linnamägi.

Gripi levik on jõudmas haripunkti, surnud on 12 inimest

kolmapäev, 07 veebruar
|Autor: Postimees

Grippi ja teistesse hingamisteede nakkustesse haigestumine on hüppeliselt kasvanud, gripi tüsistustesse on tänavu surnud 12 vaktsineerimata inimest.

Hooletult hoitud gripiravimid võivad kaasa tuua mürgistusjuhtumeid

pühapäev, 04 veebruar
|Autor: Terviseamet

Terviseameti mürgistuste infoliinile 16 662 on hakanud sagenema kõned, kus probleemiks on külmetusravimitega seotud mürgistusjuhud.

Eesti elanikud saavad hea kvaliteediga joogivett

neljapäev, 01 veebruar
|Autor: Terviseamet

Terviseamet saab aru eelmisel nädalal Riigikontrolli auditis avaldatud ja ilmnenud murest mitmete piirkondade põhjavee kvaliteedi pärast, kuid peab seejuures vajalikuks rõhutada, et läbi ühisveevärkide meie elanikeni jõudev joogivesi sh  Ida-Virumaal vastab üldjuhul kõikidele joogiveele esitatud kvaliteedinõuetele. Selle tagab asjaolu, et joogivee allikatena kasutatakse Ida-Virumaal sügavamaid (Kambrium Vendi) ja ka madalamaid (Kvaternaari) kihte kui seda on põlevkivi sektorist enim mõjutatud kogumid.

Grippi haigestunute hulk on hakanud kiiresti kasvama

kolmapäev, 31 jaanuar
|Autor: Terviseamet

Terviseametile edastatud andmete põhjal võib öelda, et järgnevatel nädalatel on oodata ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestunute arvu pidevat suurenemist. 

3. nädal: Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade

kolmapäev, 24 jaanuar
|Autor: Terviseamet

Aasta kolmandal nädalal  (15-21.01.2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3825 haigestunut, neist 43 protsenti olid lapsed. Kui arstide poole pöördunute üldarv kasvas nädalaga 22 protsenti,  siis grippi haigestunute osa nende hulgas kolmekordistus.

Kasvaja, millele viitab veri väljaheites

teisipäev, 23 jaanuar
|Autor: Postimees

Kui väljaheites esineb sageli veritsust, on mõistlik pöörduda kaebustega arsti poole ja teha peitevere test, et välistada jämesoolevähi risk, rääkis Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog Peeter Kõiva haigla sügiskonverentsil.

Olid sõeluuringu 2017 sihtrühmas? Veel jõuad minna!

esmaspäev, 22 jaanuar
|Autor: Terviseuudised

Kui olid vähi sõeluuringu 2017. aasta sihtrühmas, saad uuringul veel selle aasta jaanuaris tasuta ära käia. Vastasel juhul peab järgmist sõeluuringukutset taas mitu aastat ootama.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: