Kõike tärkavat rohelist ei maksa nahka panna

pühapäev, 28 mai
Autor: Terviseuudised

Praegu veel kestab aeg, kus kõik roheline, mis maa seest võrsumas, tekitab soovi see koheselt ära süüa. Enamik ongi seda väärt, aga mitte kõik, hoiatab terviseamet.

Väga maitsval rabarberil võiks süüa vaid noori varsi. Raberberi lehtedesse tuleks aga hoopis ettevaatlikult suhtuda. Tõsi, väike kogus rabarberi lehti supi maitsestamiseks on OK, aga päris kindlasti ei tohi rabarberi lehti kasutada smuutide ja pestode valmistamiseks, kuna leht on sellel taimel äärmiselt maksatoksiline! Mürgistusteabekeskusel on juba teada juhtum, kus rabarberi lehe söömine lõppes haiglaraviga. 

Sama ettevaatlik tasuks olla ka suvaliste maa sees leiduvate juurikate toiduks tarvitamisel, eriti siis kui loodusõpetuse tunnid ei ole kunagi kuulunud teie lemmikainete hulka. Nii sai mürgistuse infoliin 16662 kõne, kus võilillejuurika pähe tarvitas perekond kaebuste järgi hinnates ilmselt hoopis karumustika juuri. 
Sel kevadel aga oli lastehaiglas tütarlaps, kes enda teadmise järgi korjas toiduks karulauku, ent kujunenud tervisekaebused viitasid tegelikult piibelehele.
Enne taimede korjamist ja nende sööma hakkamist uurige täpsemalt nende välimust ja toimeid! Häda korral või isegi kahtluse olemasolul võiks valida mürgistuse infotelefonile 16662, kus teie kõnedele vastatakse ööpäevaringselt.

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: