Lastehaigla: batuudiõnnetusi pole vähemaks jäänud

neljapäev, 20 juuli
Autor: Postimees

Tallinna lastehaigla hinnangul ei saa öelda, et varasemate aastatega võrreldes oleks jäänud vähemaks batuudiõnnetusi, neid tulevat ette igal nädalal, kui mitte igal nädalapäeval.

Batuudilt kukkumiste puhul on tüüpilisemad vigastused käe- ja jalauluumurrud, mis võivad vajada tõsisemal juhul ka operatsiooni, rääkis Tallinna lastehaigla kommunikatsioonijuht Tiina Eier.

Juhtub ka kergmemaid õnnetusi. «Traumapunkti valvearstid peavad sageli kuulma, kuidas mitu last läbisegi hüpates viga on saanud, ja seda isegi turvatud ääristega batuutidel,» lausus Eier. Mitmekesi ühel batuudil möllates võib juhtuda, et kellelgi lastest läheb maandumine valesti ja põrkutakse vastu turvavõret, nii et küünarliiges saab viga.

Suviste traumapunkti pöördumiste hulk on Eieri sõnul seotud ilmadega – mida ilusamad on ilmad, seda enam on ka laste traumasid. «Loomulikult saavad lapsed batuutidel viga ka vihmase ilmaga ja siseruumides, kuid enam leiavad need aset päikeselistel päevadel.»

Õnnetused võivad juhtuda nii koduaias kui ka batuudikeskustes, kus peetakse sageli laste sünnipäevapidusid.

Valvearstile dr Jana Krittile meenus näitkes nädalavahetusest õnnetus, kus üks poiss maandus Happy Fly batuudikeskuses jalgupidi kahe batuudi vahelisele põrandale. Arsti sõnul vajas tohtedamist lapse hüppeliiges.

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: