Tootjad löövad gripivaktsiiniga tänavu rekordi

neljapäev, 14 september
Autor: Terviseuudised

Algavaks gripihooajaks saabub tootjate valmisoleku järgi Eestisse rekordarv gripivaktsiini, kuni 65 000 doosi. Varem pole tootjad julgenud sellist mahtu siia planeerida.

ulgustuseks on ilmselt see, et lõppenud gripihooajal toodi Eestisse koos lisapartiidega 50 000 gripivaktsiini ja see sai isegi otsa. Tavapäraselt tuleb kevadeks kasutamata vaktsiinid tootjate poolt hävitatud ja uus partii saabub augusti lõpust alates.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius kommenteeris, et käesolevaks hooajaks on vaktsiinitootjad kinnitanud, et neil on valmisolek kuni 65 000 annuse Eestisse tarnimiseks. Ta lisas, et gripivastane vaktsineerimisaktiivsus Eestis jääb siiski oluliselt alla teistele Euroopa riikidele ning võiks olla veelgi suurem. 

Eelmisel hooajal Laiuse andmetel vaktsiini üle ei jäänud, vaid see sai juba aasta alguses otsa, seetõttu ei tulnud seda ka hävitada. "Muidu oleks see ravimi müügiloa hoidja kohustus," lisas ta.

 

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: