13.nädal: Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade

kolmapäev, 04 aprill
Autor: Terviseamet

13. nädalal (26.03- 01.04.2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 5408 inimest, neist üle 41 protsendi olid lapsed.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestumus on langustrendis. Üldine haigestumus vähenes eelneva nädalaga võrreldes 8 protsenti, grippi 17 protsenti. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 411,1.  Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus  Läänemaal, Viljandimaal ja Ida-Virumaal.

Laboratoorse kinnituse said 292 gripiviirust, neist 168 olid A- ja 124 B-gripiviirused.

Gripiviiruste osakaal moodustab 68 protsenti muudest ringluses olevatest viirustest. Muudest respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavatest viirustest oli haigestumine valdavalt seotud RS-viirusega.  

Grippi haigestumuse intensiivsust võib hinnata madalaks, kuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse endiselt üle Eesti.

Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseeritud 1387 patsienti, neist üle 74 protsendi olid tööealised või vanemad inimesed. Aeglustas hospitaliseerimist vajanud inimeste kasv.  Kõikidest haiglaravi vajanutest 162 on jõudnud haiglasse viimase kolme nädala jooksul. Kahjuks tuleb tõdeda, et hospitaliseerimiste juurekasv on seotud peamiselt vanemaealiste patsientide grippi haigestumistega.  

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: