Vaktsiine pelgavas Rumeenias on leetrid nõudnud 39 lapse elu

neljapäev, 19 aprill
Autor: ERR

Rumeenias on 2016. aasta lõpust alates leetritesse surnud 39 last, sest vanemate seas levivad hirmujutud vaktsineerimise ohtudest.

Selle aja jooksul on Rumeenias leetritesse haigestunud 12 000 inimest, neist 46 on surnud. Selle näitajaga on Rumeenia praegu Euroopas leviva leetripuhangu läbi enim kannatanud riik.

Ohvrite hulgas on 39 alla kolmeaastast vaktsineerimata last.

"Inimesed on umbusklikud, sest nad loevad internetist igasuguseid asju," ütles riigi lõunaosas asuva Prahova maakonna tervishoiuameti esindaja doktor Silvana Dan ja tõi eraldi esile kuuldused, et vaktsineerimine põhjustab autismi.

Prahovas suri märtsis leetritesse 11-kuune tüdruk, keda vanemad ei lubanud vaktsineerida.

Leetrid on kergestinakkav haigus, mis levib eriti laste hulgas, kuid on tänu vaktsiinile suuresti kontrolli alla saadud.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel oli leetritest põhjustatud surmajuhtumite arv langenud 2016. aastaks 90 000-le võrreldes 2000. aasta 550 100-ga.

Kogu maailma tervishoiutöötajate sõnul kadus edu tõttu valvsus ja tekkis küsimus, kas vaktsineerida on üldse vaja. Nüüd ei jää tervishoiuametnikel üle muud, kui kõigest väest pingutada, et viia rahvani sõnum: leetrid on surmav haigus, mida on võimalik vältida.

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: