Tasub teada: millisel juhul tuleb herilaselt sutsakat saades pöörduda EMOsse?

laupäev, 04 august
Autor: Postimees

Putukalt nõelata saades tuleb üldjuhul jälgida kuldreeglit, et kui enesetunne oluliselt ei halvene ning nõelamiskoht pole pea piirkonnas, siis pole tingimata vaja ka meedikute abi. 

Tihti pöörduvad inimesed putukalt nõelata saades EMOsse põhjuseta, kuna neile, kellel putukamürk allergilist reaktsiooni ei põhjusta, piisaks tegelikult ka kodusest esmaabist. 

Ida-Viru Keskhaigla ning Karell Kiirabi jagavad sotsiaalmeedias põhjalikku juhendit, mida teha herilaselt või mesilaselt nõelata saades ning milliste sümptomite esinemisel tuleb kutsuda kiirabi või minna EMOsse. 

Perearsti nõuandetelefon

  • Alates 01.06.2022 ei väljastata Perearsti Nõuandetelefoni vahendusel koroonatestimisele saatekirju, saatekirja vajaduse otsustab perearst!
  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Hädavajadusel pikendavad perearsti nõuandetelefoni arstid ravimiretsepte reede õhtuti ajavahemikus 17:00-22:00 ning nädalavahetuseti ja riigipühadel 8.00-22.00. Ei pikendata psühhotroopseid, narkootilisi ravimeid või kangetoimelisi valuvaigisteid. Retsepti pikendamise lõpliku otsuse teeb arst.