Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine 43. nädalal

kolmapäev, 31 oktoober
Autor: Terviseamet

Eelmisel, aasta 43. nädalal (22.-28.10. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2899 inimest, neist pooled olid lapsed. 

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 220,3. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5 aastased lapsed.

Grippi ja gripilaadsete haiguste haigestumuse intensiivsust hinnatakse praegu madalaks, gripiviiruse levikut ei täheldata, registreeritakse üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte.  Haigestumine püsib stabiilsena

Sel nädalal  kinnitati üks A-gripiviirus,  kuid peamiselt olid haigestumised seotud rino- ja paragripiviirustega.

Haigestumine Euroopa regioonis 

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut veel ei täheldata, üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhud registreeritakse peaaegu kõikidest riikidest, ka Eestis.

Kindlaima kaitse gripi vastu annab vaktsineerimine

Praegu on viimane aeg end gripi vastu vaktsineerida. Eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema vanemaealised inimesed ja need, kes puutuvad igapäevaselt kokku eakatega või põevad ise kroonilisi haigusi.

Vaktsineerimise kohta saad parimat nõu oma perearstilt või vaktsineerimiskabinettidest.

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: