Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade 44. nädalal

kolmapäev, 07 november
Autor: Terviseamet

Eelmisel, aasta 44. nädalal (31.10.-4.11. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3099 inimest, neist  pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal. 

Ringlevate viiruste osa on muutunud mitmekesisemaks, rinoviiruste (19,8%) kõrval on tuvastatud haigustekitajate hulgas samal määral  paragripi- ja adenoviiruseid (11,1%).

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 235,6.  Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5 aastased lapsed.

Laboratoorselt kinnitati 2 A-gripiviirust. Gripiviiruse püsivast levikust veel rääkida ei saa,  sest praegu registreeritakse vaid üksikuid gripiviirusega seotud haigestumisi. 

Haigestumine Euroopa regioonis 

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata veel üheski riigis, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse pea kõikjal.

Seda, millised gripiviirused võiks hakata käesoleval hooajal domineerima, on veel vara öelda, kuna kinnitatud viiruste arv ei ole prognooside tegemiseks piisav.  

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: