Gripiblogi, 41. nädal: Gripiviirust veel leitud pole, apteekides algas vaktsineerimine

kolmapäev, 16 oktoober
Autor: Terviseamet

Perioodil 7.- 13. oktoober pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2768 inimest, neist 43,6 protsenti olid lapsed. Gripiviiruse ringlemine laboratoorset kinnitust ei leidnud, põhiliselt oli haigestumine seotud paragripi- , rinoviirusega.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise püsis eelmise nädalaga võrreldes stabiilselt madalal.

Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole, vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni viieaastased lapsed. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 209,8.

Oktoober on parim aeg end gripi vastu vaktsineerida, eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema vanemaealised (65+), kroonilisi haigusi põdevad inimesed  ja inimesed, kes võivad levitada grippi riskirühmale.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud munavalgu või mõne muu vaktsiini koostisosa ülitundlikkuse korral ja ägeda palavikulise haiguse ajal.

Vaktsineerimisi on võimalik teha perearsti juures, vaktsineerimise teenust pakkuvates keskustes ja erapraksistes ning sellest nädalast alates ka apteekides. Sel aastal saab gripi vastu apteekides vaktsineerida kuni 17. novembrini.  

Projektis osalevate apteekide loetelu saab leida: www.vaktsineeriapteegis.ee/gripp

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis.  

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel