Homsest saavad riskiriigist naasjad lennujaamas ja sadamas koroonaviiruse testi teha

esmaspäev, 31 august
|Autor: Terviseamet

1. septembrist saavad COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Perearsti nõuandetelefoni vastutusala laienes

kolmapäev, 12 august
|Autor: Eesti Haigekassa

Pärast eriolukorra lõppu võttis perearsti nõuandetelefon nädalavahetuseti üle koroonatestile suunamise, lisaks pikendavad perearstid nädalavahetuseti hädavajalikke retsepte ning antakse ka isikustatud nõu.

Personaalne tervisenõu turvaliselt telefonikõne kaugusel

neljapäev, 09 juuli
|Autor: Connected Health Klaster

Mõtted anda tervisenõu turvaliselt telefoni teel tekkisid juba kümme aastat tagasi. Klastri ühisarendusest on tänaseks kasvanud perearsti nõuandetelefoni isikustatud konsultatsiooni teenus – nõuandetelefoni arstil on inimese loal võimalik näha helistaja terviseandmeid, et seeläbi täpsemaid soovitusi anda.

Peipsi järves vohab sinivetikas

reede, 19 juuni
|Autor: Terviseamet

Terviseamet poolt 18.06. võetud proovid tuvastasid Peipsi järves ulatusliku sinivetika vohamise.

Lõuna regiooni juhataja Tiia Luhti sõnul võttis Terviseamet  sinivetika analüüse kolmes kohas mööda Peipsi järve läänerannikut - Mustvee, Kallaste ja Kolkja randadest. Potentsiaalselt toksiine eritavaid tsüanobakterite (sinivetikate) liike oli seitse kolmest perekonnast, Dolichospermum, Microcystis ja Woronichinia (kõigil puuduvad eestikeelsed nimetused).

Mida teha ootamatu tervisemure korral?

reede, 29 mai
|Autor: Virtuaalkliinik

Mida sa teed, kui sind tabab ootamatu tervisemure ja sa ei oska hinnata, kui ohtlik olukord on ega tea, mida ette võtta? Kõige lihtsam on teha kiire kõne perearsti nõuandetelefonile 1220 ja siis vastavalt juhistele edasi tegutseda. Kuula saates, millist abi nõuandetelefonilt saab, kes on nõustajad ning mida tähendab isikustatud nõustamine.

Tervise Arengu Instituut kutsub appi kaardistama Eesti puugiohtlikke piirkondi

esmaspäev, 25 mai
|Autor: Tervise Arengu Instituut

Tervise Arengu Instituudil (TAI) valmis puugiohtlikke piirkondi näitav puugikaart, mis hakkab täienema inimeste poolt reaalajas sisestatud infoga.

Gripiblogi, 18. nädal: grippi haigestumine on jätkuvalt tugevas languses

neljapäev, 07 mai
|Autor: Terviseamet

27.aprill kuni 3.mai pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 1667 inimest, haigestunutest 20,9 protsenti olid lapsed.

Gripiblogi, 17. nädal: haigestumine on langustrendis, kuid hooaeg pole veel läbi

reede, 01 mai
|Autor: Terviseamet

Gripi tõttu hospidaliseeritud inimeste arv jääb kahele eelmisele hooajale tugevalt alla

Aprilli eelviimasel nädalal ehk perioodil 20.-26. aprillil 2020 pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2073 inimest,  haigestunutest 18,7 protsenti olid lapsed. 

Gripiblogi, 16. nädal (13.–20. aprill): kevad on grippi tublisti taltsutanud

neljapäev, 23 aprill
|Autor: Terviseamet

Aprilli kolmandal nädalal (13.-20.04) pöördus arstide poole ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 3430 inimest, haigestunutest 21 protsenti olid lapsed. 

Desinfitseerimis- ja puhastusvahendite liigkasutamine võib tekitada mürgistusi

kolmapäev, 22 aprill
|Autor: Terviseamet

Kevadpuhastus ja soov koroonaviirus kodust eemale peletada on toonud kaasa kemikaalide mõtlematu kasutamise ja mürgistusjuhtumid. Terviseamet tuletab meelde, et nii desinfitseerimisvahendid kui ka kodu puhastamiseks mõeldud tooted on kemikaalid, mille kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid.

 


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Riiklikel pühadel ning nädalavahetuseti 8.00-17.00 pikendavad nõuandetelefoni arstid ka hädajuhul retsepte.Samuti suunavad vajadusel koroonatestile.