Sinivetikate õitseng ohustab supluskohti

teisipäev, 10 juuli
|Autor: Terviseamet

Soe suvi on meelitanud sinivetika õitsele, mis tõttu tasub rannakülastajatel olla valvas vetikaohu suhtes.  Eriti tähelepanelikud peaksid suve teises pooles mererandu või ka siseveekogusid külastades olema allergikud ja väikelastega randades viibijad.

Head nipid: kuidas leevendada lapse päikesepõletust?

esmaspäev, 09 juuli
|Autor: Postimees

Isegi kui anname oma parima, et lapsi liigse päikesekiirguse eest kaitsta, lõpeb see kahjuks vahel ikkagi päikesepõletusega.

Suvised traumad: kukutakse kõikvõimalikes olukordades

reede, 06 juuli
|Autor: Terviseuudised

Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO juht Vassili Novaki kinnitusel on suvel palju rohkem kukkumisi kui talvel libedusega. Tema sõnul on inimesed suviti hooletud sportimisel ja muretud aiatöödel.

Praktiline õpetus. Kuidas valmistuda kiirabi saabumiseks

teisipäev, 03 juuli
|Autor: Postimees

Paratamatult tuleb elus ette olukordi, kus meie enda või lähedaste tervisega pole kõik korras ning seda situatsiooni ei ole võimalik lahendada koduapteegi vahenditega ning ka EMO-sse minek pole lahendus.

Katastroof kõverast varbast: nõu jagab ortopeed

pühapäev, 01 juuli
|Autor: Terviseuudised

Jalad kannavad meid läbi elu, seega on selge, et jalaprobleemid on inimestele väga olulised. Nagu ITK ortopeed Vahur Metsna sõnab, võib isegi näiliselt tühisest veidi kõverdunud väiksest varbast areneda tõsine emotsionaalne katastroof.

Elavhõbedat sisaldavaid hambaplomme tasub vältida

kolmapäev, 27 juuni
|Autor: Terviseamt

Selle aasta 1. juulist tohib hambaravis elavhõbeda sisaldusega amalgaamist hambaplomme kasutada alla 15-aastaste laste, rasedate ja rinnaga toitvate naiste puhul ainult sellisel juhul, kui hambaarst peab seda patsiendi meditsiiniliste erivajaduste tõttu hädavajalikuks.

Mis saab sinu loovutatud verest edasi? 

teisipäev, 26 juuni
|Autor: Postimees

Kui inimene soovib verd loovutada, siis uuritakse tema tausta ja tehakse võimaluse korral vereloovutus. Siis jätkub täppistöö laborites ja tootmisruumides, kus ühe inimese verest valmistatakse komponendid paljudele abivajajatele.

Kanepisõltlane saab tasuta nõustamist

teisipäev, 26 juuni
|Autor: Terviseuudised

MTÜ Peaasi pakub tasuta nõustamist täiskasvanutele, kes soovivad kanepi tarvitamist lõpetada või vähendada.

Meedikud õpetavad, kuidas end väiksema tervisemure korral ise tohterdada

kolmapäev, 20 juuni
|Autor: Postimees

Suvi saabus juba maikuus, mistõttu panevad Regionaalhaigla EMO meedikud südamele, et puhkusele minnes tuleb ravimikoti sisu üle vaadata ning väljasõidule kaasa võtta igapäevased ravimid ja esmaabivahendid. Sageli ei nõua kergem tervisemure arsti sekkumist, vaid hakkama saab end kodus ravides.

Karuputke mürgi mõju aitab leevendada päikesevalgusest hoidumine

laupäev, 09 juuni
|Autor: Terviseamet

Karuputkega kokkupuutunu peaks nahka kiiresti pesema ja kokkupuute kohta vähemalt kaks päeva päikesevalguse eest kaitsma. Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliin 16662 on sel aastal juba esimese karuputke mürgistuse ka registreerinud.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: