Gripp nõudis Eestis kaks inimelu

kolmapäev, 17 jaanuar
|Autor: Postimees

Eestis on gripi intensiivravi vajanud viis inimest, kellest neli kuulus riskirühmadesse. Tüsistuste tõttu suri kaks inimest, kellest kumbki ei olnud vaktsineeritud.  

Leetrid laastavad Euroopat

teisipäev, 16 jaanuar
|Autor: Terviseamet

Mitmes Euroopa riigis jätkus 2017. aastal leetritesse haigestumise epideemiline levik. Haigestumise püsimisega kõrgel tasemel seisid silmitsi Rumeenia, Itaalia ja Belgia, haigestumise tõusust andsid teada Kreeka, Poola, Saksamaa ja Suurbritannia.

Kiirabiarst õpetab: kuidas end pakase eest efektiivselt kaitsta

teisipäev, 16 jaanuar
|Autor: Postimees

Tallinna kiirabi vanemarst Riina Räni sõnul säästab nägu külma ja tuule eest enne väljaminekut ninaotsale ja põsesarnadele kantud paraja rasvasisaldusega külmakaitsekreem. Eriti tasub sel moel külma eest kaitsta lapsi.

Kodused kehatemperatuurimõõtjad vajavad aeg-ajalt kontrolli

pühapäev, 14 jaanuar
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et kodused kehatemperatuurimõõtjad vajavad aeg-ajalt kontrolli ja vajadusel väljavahetamist. Kontrollida tasuks kraadiklaasi enne haigestumist, sest see aitab ära hoida võimalikke valenäite tõsise haigestumise ajal.

1. nädal: Grippi haigestunute arv on hakanud kasvama

kolmapäev, 10 jaanuar
|Autor: Terviseamet

Aasta 1. nädalal (1-7.01.2018 ) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2919 inimest, neist ligi 42 protsenti olid lapsed. Haigestunute üldarv on püsinud viimastel nädalatel stabiilsena, kuid haigestunute hulgas on hakanud kasvama grippi haigestunute osakaal.  

WHO nimetas arvutimängusõltuvuse vaimseks häireks

neljapäev, 04 jaanuar
|Autor: Postimees

Mängusõltuvus lisati Maailma Tervishoiuorganisatsiooni vaimse tervise häirete nimekirja. Siiski ei tähenda see, et lapsele meeldib arvutiga mängida, veel ilmtingimata sõltuvust.

Lastearst Reet Raukas: imiku piimasegu peaks olema viimane võimalus

neljapäev, 04 jaanuar
|Autor: Postimees

Inimese kõige loomuomasem toit on emapiim otse rinnast. Statistika järgi ei saa kaks kuni viis protsenti naisi anatoomiliste, hormonaalsete iseärasuste või meditsiiniliste vastunäidustuste tõttu rinnaga toita. Siiski jääb juba esimese kuuga rinnapiimast ilma 20 protsenti lastest.

Kas mu laps tarvitab midagi?

neljapäev, 04 jaanuar
|Autor: Terviseuudised

Uimastite tarvitamine muudab inimesed mõnes mõttes sarnaseks ja see võimaldab kergemini aru saada, kas laps tarvitab uimasteid või mitte.

Abivahendite süsteem lihtsustub

kolmapäev, 03 jaanuar
|Autor: Terviseuudised

Sellest aastast muutuvad mitmete abivahendite piirhinnad ning füsio– ja tegevusterapeudid saavad õiguse hinnata inimese vajadust abivahendi järele. Lisaks laiendatakse nende abivahendite loetelu, mille puhul ei ole edaspidi vaja kordustõendit.

Täppi panid need, kes vaktsineerisid tänavu uue gripivaktsiiniga

reede, 29 detsember
|Autor: Terviseuudised

Soome meedia teatel on tänavu gripivaktsiini koostisega mööda pandud, kuna ringlemas on see B-alagrupi viirus, mida gripivaktsiinis ei ole. Siiski ei ole asi nii lootusetu, kuna uus gripivaktsiin just seda teist alatüüpi sisaldab.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: