Karuputke mürgi mõju aitab leevendada päikesevalgusest hoidumine

laupäev, 09 juuni
|Autor: Terviseamet

Karuputkega kokkupuutunu peaks nahka kiiresti pesema ja kokkupuute kohta vähemalt kaks päeva päikesevalguse eest kaitsma. Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliin 16662 on sel aastal juba esimese karuputke mürgistuse ka registreerinud.

Amet hoiatab: sääsetõrjevahendiga liialdamine võib väga inetult lõppeda

teisipäev, 29 mai
|Autor: Postimees

Terviseamet soovitab sääsetõrjevahendit mõistlikult kasutada, sest neurotoksilist dietüültoluamiidi (DEET) sisaldav toode võib põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhuvalu ja -lahtisust, raskematel juhtudel ka teadvusekaotust, vererõhu langust ja krampe.

Mida teha kui puuk on hammustanud?

esmaspäev, 28 mai
|Autor: Synlab

Soe ja päikeseline ilm toob meile ilusa aja looduses aga ka kokkupuute puukidega. Puukide kaudu levib ohtlik nakkus puukborrelioos ehk Lyme’i tõbi, mis võib osutuda inimesele väga ebameeldivaks kogemuseks. Puukborrelioos on bakteriaalne nakkushaigus, mida peetakse kõige levinumaks puukide poolt levitatavaks infektsiooniks Euroopas. Terviseameti andmetel registreeriti 2016. aastal 1420 puukborrelioosi haigestumise juhtu. Et puukborrelioos ei muutuks krooniliseks, tuleks seda varakult diagnoosida. Seetõttu on oluline teada, mida puugihammustuse korral ette võtta ning millal ja kuidas väljakujunenud haiguse korral ennast testida.

Hea teada: kel tuleks ennast teetanuse ja difteeria vastu vaktsineerida

neljapäev, 24 mai
|Autor: Postimees

Täiskasvanud peaksid mõtlema difteeria ja teetanuse vastase kaitse uuendamisele, kui viimasest süstist on möödunud kümme aastat. 

19 nädal: Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse ja grippi haigestumise ülevaade

kolmapäev, 16 mai
|Autor: Terviseamet

Mai teisel nädalal pöördus arstide poole 2342 haigestunut, neist 47,9 protsenti olid lapsed. Grippi ja ägedatesse hingamisteede haigustesse haigestumine näitab langustrendi, mai esimesel nädalal pöördus arsti poole 2786 ja sellele eelnenud nädalal 3304 inimest.

Nahaarst Tiina Toomson annab nõu: kuidas ravida päikesepõletust?

teisipäev, 15 mai
|Autor: Postimees

Päikesepõletuse esmaabi on rahustavad geelid, termaalvesi ning jahe dušš. Raskem põletus võib vajada juba ravimite abi.  

Milline peaks olema üks korralik reisiapteek?

neljapäev, 10 mai
|Autor: Postimees

„Oh reisiaeg, oh reisiaeg, millal Sina tuled? Mul on valmis juba...“ Õige vastus on üks korralik reisiapteek! Mida võiks tänapäeval sisaldada üks õige reisiapteek, mis sobiks täpselt sellele reisile, kuhu on minek? Nõu annab Apotheka proviisor Anne-Mai Rogenbaum.

Äkiline soojalaine on allergikutele halb uudis

teisipäev, 08 mai
|Autor: Postimees

Tänavune ilm - jahedavõitu pikk kevad ja järsk soojalaine - ähvardab allergikuid tõsise väljakutsega, sest korraga hakkavad levima kõik allergikuid ohustavad õietolmud.

Nahaarst: melanoom avastatakse üha enam õigel ajal

esmaspäev, 07 mai
|Autor: Postimees

Melanoomi haigestumus kasvab endiselt, kuid diagnostika areng ja suurem haiguste avastamiste hulk tähendab seda, et üha rohkem avastatakse haigus õigel ajal.

Radioloog: sõeluuringul avastatakse vähk aastaid enne kaebuste tekkimist

esmaspäev, 07 mai
|Autor: Postimees

Sõeluuringutel avastatakse umbes veerand esmastest vähijuhtudest, kuid tänu sellele on suremus rinnavähki vähenenud poole võrra. 


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: