Parim sügeliste tõrjemeede on haigestunu ravi

neljapäev, 29 november
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et sügelistesse haigestumine ei pruugi sõltuda nakatunu isikliku hügieeni tasemest ning et haiguse parimaks tõrjemeetmeks on nakatunud isikute ravimine.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade - 47. nädal

kolmapäev, 28 november
|Autor: Terviseamet

19.- 25. novembril pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 3081 inimest, neist üle poole olid lapsed.

Uuest aastast laienevad perearstide e-konsultatsiooni võimalused

teisipäev, 27 november
|Autor: Postimees

Perearstid saavad hakata tulevast aastast küsima e-konsultatsiooni ka taastusravi ja valuravi arstidelt, naha- ja suguhaiguste arstidelt ning veresoontekirurgidelt.

Teeme selgeks: kas soe sügis lükkab gripipuhangu vallandumist edasi?

esmaspäev, 26 november
|Autor: Postimees

Gripi laialdasest levikust Eestis veel rääkida ei saa, kuigi kalendri järgi talv aina ligineb. Sügis on olnud aga suhteliselt soe - kas sel on seost ka gripi levikuga?

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise püsib madalal tasemel

kolmapäev, 21 november
|Autor: Terviseamet

Terviseameti andmetel pöördus 45. nädalal (12.- 18.11. 2018) ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 2842 inimest, neist üle poole olid lapsed.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade - 45. nädal

neljapäev, 15 november
|Autor: Terviseamet

Terviseameti andmetel pöördus eelmisel, aasta 45. nädalal (5.- 11.11. 2018) ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 3019 inimest, neist veidi üle poole olid lapsed.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise ülevaade 44. nädalal

kolmapäev, 07 november
|Autor: Terviseamet

Eelmisel, aasta 44. nädalal (31.10.-4.11. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3099 inimest, neist  pooled olid lapsed. Haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal. 

Algas kampaania „Tervisemurega alusta perearstist“

teisipäev, 06 november
|Autor: Haigekassa

Haigekassa kampaania „Tervisemurega alusta perearstist” eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust perearstiabist ning sellest, kuhu erinevate tervisemuredega pöörduda.

TAI kampaania: ära toida depressiooni alkoholiga

esmaspäev, 05 november
|Autor: Tervise Arengu Instituut

Alkoholi joomine stressi ja halbade emotsioonidega hakkama saamiseks võib neid süvendada ning viia näiteks uneprobleemide ja depressiooni tekkeni. Alkoholi tarvitamise ja vaimsete häirete seostele pöörab tähelepanu Tervise Arengu Instituudi (TAI) uus kampaania.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine 43. nädalal

kolmapäev, 31 oktoober
|Autor: Terviseamet

Eelmisel, aasta 43. nädalal (22.-28.10. 2018) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2899 inimest, neist pooled olid lapsed. 

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 220,3. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5 aastased lapsed.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel

Tagasiside

Kui te soovite anda meile tagasisidet, siis palume teil täita allolev ankeet. Teie arvamus on meile oluline! Tagasisidevormi kaudu me meditsiinilist nõu ei anna. 
Nimi
E-post*
Telefon*
Pealkiri*
Sisu*
Please leave empty: