Gripivaktsiini tõhusus sõltub vaktsiini säilitamistingimustest

esmaspäev, 30 september
|Autor: Tervieamet

Seoses algava gripihooajaga tuletab terviseamet meelde, et vaktsiini toimivus sõltub otseselt säilitamistemperatuurist, mistõttu peaksid inimesed apteegist kaasa ostetud vaktsiini transportimisel tähelepanelikult jälgima külmahela säilimist.

Terviseameti peadirektor: Gripi vastu vaktsineerimine peab olema lihtne ja mugav

reede, 27 september
|Autor: Terviseamet

Gripihooaja eel arutasid sotsiaalministeerium, terviseamet, ravimiamet ning Eesti apteekide ühendus, Eesti apteekrite liit, Eesti proviisorite koda ja Eesti perearstide selts gripi vastu vaktsineerimise korraldamist apteekides.

Tundmatud seened tasub metsa jätta

kolmapäev, 11 september
|Autor: Terviseamet

Sel aastal on terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 teatatud juba 24 seentega seotud õnnetusest, ühel korral tuli mürgist seent söönud inimese abistamiseks kasutada esmakordselt Eestisse saabunud amatoksiini antidooti.

Lõppenud gripihooajal vaktsineeris end gripi vastu rekordarv inimesi

teisipäev, 03 september
|Autor: Terviseamet

Eelmisel sügisel alanud ja sel kevadel lõppenud gripihooajal vaktsineeris end 2017/2018 hooajaga võrreldes enam kui kaks korda rohkem inimesi, samuti langes nii gripi tõttu surnud kui intensiivravi vajanud inimeste arv.

Täide leviku vältimiseks tasub enne kooli algust lapse juukseid kontrollida

reede, 30 august
|Autor: Terviseamet

Seoses algava õppeaastaga tuletab terviseamet meelde, et peatäitõbi on väga kergesti nakkav ning selle levikut saab piirata vaid kiire reageerimise ja korrektse raviga.

Koolitarbeid ostes tuleb mõelda koolikoti kaalule

kolmapäev, 21 august
|Autor: Terviseamet

Lapsele koolikotti ostes peavad lapsevanemad meeles pidama, et kotile endale lisanduvad õppevahendid, mis võivad koti lapsele liiga raskeks teha.

Maailma terviseorganisatsioon: Euroopas raporteeriti esimese poole aastaga 90 000 leetrijuhtumit

teisipäev, 13 august
|Autor: Postimees

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmeil raporteeriti 2019. aastal rohkem leetrijuhtumeid kui viimase 13 aasta jooksul. Epideemia kurnab tervishoiusüsteeme, viib tõsise haigestumiseni ja surmadeni, seda paljudes maailma erinevates osades. Sel aastal on kolm korda rohkem leetrijuhtumeid kui samal ajal eelmisel aastal. Tõus on toimunud aastast 2016.

Tuule suuna muutus võib sinivetika tuua Eesti randadesse

reede, 26 juuli
|Autor: Terviseamet

Värskete andmete järgi ei ole Eesti rannikul sinivetikaid täheldatud, kuid terviseamet jälgib olukorda, sest tuule suuna muutudes võivad vetikad jõuda ka meie randadesse.

Enne ujuma minekut jälgige avalikku teavet ja randades ujumist lubavaid lippe

laupäev, 20 juuli
|Autor: Terviseamet

Terviseamet tuletab meelde, et enne ujuma minekut tuleb veenduda ujumiskoha vee ohutuses, sest kõrgenenud merevee temperatuurid ja madal soolasisaldus on loonud Läänemeres soodsad kasvutingimused mikroobidele.

Ettevaatust pastöriseerimata piimatoodete tarbimisel!

reede, 19 juuli
|Autor: Terviseamet

Seoses värskelt diagnoositud kolme entsefaliidijuhtumiga Hiiumaal tuletab terviseamet meelde, et puukentsefaliidi nakkuse võib saada ka pastöriseerimata piimatoodetest.


Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Telefon töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel