Foto: Kärt Kukk
Perearsti Nõuandetelefoni teenusejuht Klarika Kallikorm-Rannamets

Spetsialist selgitab! Miks on kõned perearsti nõuandetelefonile hüppeliselt kasvanud?

teisipäev, 13 oktoober
Autor: Duubel

Märtsis alanud koroonapandeemia on pannud inimesi oma tervise pärast rohkem muretsema ning statistika paljastab, et perearsti nõuandetelefonile helistamise arv on hüppeliselt kasvanud. Tänavu on nõuandetelefonile tehtud juba üle 220 000 kõne ning päevas helistatakse nõustajaile keskmiselt 700-800 korda. "Duublis" on külas perearsti nõuandetelefoni teenusejuht Klarika Kallikorm-Rannamets. 

Õnneks päriselt nii palju haigeid ei ole ja palju helistatakse just hirmust tingituna.

"Esimese viiruslaine ajal oli kindlasti hästi suur hirm. Praeguseks on küll numbrid stabiliseerinud, paanikat ei ole, aga hästi suur tung on testima minna," ütleb Klarika.

Kui enne koroonaviiruse tulekut helistati pigem palaviku ja viiruste tõttu, siis praegu võetakse ühendust oluliselt tihedamini.

"Praegusel ajal on nohu ka raske haigus", ütleb Klarika, et helistatakse palju ka kergemate haigestumiste osas. 

Nõuandetelefon on punane eriti nädalavahetustel kui perearste kätte ei saa. Teenusejuhi sõnul ongi nad nädalavahetusel perearstide funktsiooni tugi, et teha koroonatestidele suunamisi. 

Vaata täispikka intervjuud videost.

https://uudised.tv3.ee/tv3-duubel/uudis/2020/10/12/spetsialist-selgitab-miks-on-koned-perearsti-nouandetelefonile-huppeliselt-kasvanud?fbclid=IwAR1piFirvm7SHgjnwoOUpGF2EVQL0zva7lKsLfqabwirDysprxFB_bZit60

 

Perearsti nõuandetelefon

  • Alates 01.06.2022 ei väljastata Perearsti Nõuandetelefoni vahendusel koroonatestimisele saatekirju, saatekirja vajaduse otsustab perearst!
  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Hädavajadusel pikendavad perearsti nõuandetelefoni arstid ravimiretsepte reede õhtuti ajavahemikus 17:00-22:00 ning nädalavahetuseti ja riigipühadel 8.00-22.00. Ei pikendata psühhotroopseid, narkootilisi ravimeid või kangetoimelisi valuvaigisteid. Retsepti pikendamise lõpliku otsuse teeb arst.