Alates 02.12.2020 väljastatakse perearsti nõuandetelefonil vajadusel koroonatesti saatekirju E-P 08.00 - 22.00 (sh riigipühad)

kolmapäev, 02 detsember
Autor: Perearsti Nõuandetelefon

Alates 02.12.2020 kui perearsti nõuandetelefoni meedik otsustab testimise vajalikkuse, suunatakse teid koroonatesti saatekirja vormistamisele, kus teile koostatakse saatekiri. Saatekirju väljastatakse E-P 8.00-22.00 (sh riigipühad). Perearsti nõuandetelefonilt saate saatekirja küsida, kui teil on ülemiste hingamisteede haigussümptomid või kui teil on teadaolevast koroonapositiivse analüüsi vastuse saanud inimesega lähikontaktist möödas 10. päeva. Saatekirja koostamiseks peate teadma ning koostajale edastama oma Eesti isikukoodi, nime ja mobiilitelefoninumbri, millele soovite testimiskeskuse teavitussõnumit.
 

Teavitussõnumis on link, millelt saate endale veebiregistratuuris broneerida sobiva koha ja aja koroonaviiruse testi andmiseks. Kui te ei saa endale veebiregistratuuris aega broneerida, siis helistab teile ise testimiskeskus sellele telefoninumbrile, mille andsite koroonatesti koostajale. Testimise kõnekeskus võtab teiega ühendust ühe päeva jooksul, alates saatekirja koostamisest.

NB! teavitussõnumit ei tule alaealistele lastele, nendega võtab testimiskeskus ise helistades ühendust ühe päeva jooksul.

Testi tulemust näete oma digiloost, TESTI äpist või helistades oma perearstile.

Täpsem info: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/ ning https://koroonatestimine.ee/korduma-kippuvad-kusimused/

 

Perearsti nõuandetelefon

  • Lühinumber 1220 või +372 634 6630 (Eestist ja ka välismaalt)
  • Anonüümne nõuande teenus töötab ööpäev läbi, ka nädalavahetustel ja riiklikel pühadel
  • Isikustatud nõuande teenus töötab E-R 8.00 - 22.00 ning nädalavahetustel ööpäevaringselt. 
  • Riiklikel pühadel ning nädalavahetuseti 8.00-17.00 pikendavad nõuandetelefoni arstid ka hädajuhul retsepte.
  • Alates 02.12.2020 kui perearsti nõuandetelefoni meedik otsustab testimise vajalikkuse suunatakse teid koroonatesti saatekirja vormistamisele, kus teile koostatakse saatekiri. Saatekirju väljastatakse E-P 8.00-22.00.